Zvolte do koupelny nábytek s dřevěným dekorem

Při zařizování koupelny musíme dbát především na volbu materiálu, aby odolával vlhkosti. Není to jen místo pro každodenní očistu, ale i pro relaxaci a odpočinek. Proto je důležité, abychom se v ní cítili dobře a uvolněně. Toho můžete docílit pořízením nábytku s dekorem dřeva.
  

Úložný prostor

Každá z místností v bytě má svá specifika. Koupelny jsou kupříkladu typické tím, že více než jiné místnosti musí pro každého člena domácnosti pojmout mnoho malých nezbytností. Proto je třeba pečlivě vybírat úložný prostor. Na trhu je k dostání velké množství nejrůznějších typů koupelnového nábytku, který se liší stylem i velikostí.
 
Existuje několik hlavních typů, které bývají multifunkční a chytře řešené – skříňka spojená s umyvadlem, zrcadlové skříňky nebo oblíbená členitá skříňka, tzv. galerka, což je jedna skříňka s několika oddělenými částmi a dvířky. Není třeba zdůrazňovat, že je nutné volit nábytek vzhledem k počtu osob žijících v bytě, podle velikosti prostoru místnosti i podle vašeho vkusu.
V koupelně je těžší udržovat pořádek kvůli vodě a prachu, proto vybírejte nábytek s dostatečným úložným prostorem. Některé chytře řešené koupelnové skříňky si je možné přizpůsobit a poličky pak opravdu pojmou vše, co je třeba.
 

Díky dřevu se budete cítit příjemně

Dřevo je člověku nejpřirozenější materiál, uklidňuje nás a působí velmi útulným dojmem. Do koupelen se tradičněji dává jednoduchý bílý nábytek. Zkuste však experimentovat a zvolte nábytek s dekorem dřeva, který zároveň splňuje všechny nároky na materiál, je voděodolný a rezistentní proti vlhku.
 
V koupelně se dřevěným dekorem se opravdu uvolníte a místnost získá moderní a neotřelý ráz. Kombinovat ho bez obav můžete i s klasickým obkladem z dlaždiček. Dekory mají nejrůznější textury a odstíny, takže si vybere opravdu každý. I v dekoru dřeva je možné pořídit kvalitní a přitom cenově dostupný výrobek.
 

Koupelnové sestavy

Při zařizování je dobré myslet na několik pravidel. Do koupelen se příliš nehodí masivní a velké kusy nábytku a to především proto, že dispozice místnosti nebývá příliš velkorysá. Pomocí zrcadlových skříněk prostor opticky zvětšíte. Dobrým řešením je i koupě sestavy nábytku do koupelny, u kterých je uvedeno, do jak velké koupelny se hodí.
 
Nevíte si rady po přestěhování nebo rekonstrukci koupelny? Nechte si od profesionálů vytvořit 3D návrh. Tuto službu ocení především ti, kteří mají problémy s malým prostorem, který jim odborníci pomohou využít do posledního centimetru.

Kategorie: Magazín bydlení, Nábytek

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce