Změna dodavatele plynu: jak přejít k jinému dodavateli

Jednou z možností, jak ušetřit za provozní náklady při chodu domácnosti, je změna dodavatele plynu. Tato záležitost je v dnešní době poměrně jednoduchá, je otázkou doslova několika minut, kdy si majitel domácnosti vybere nového dodavatele, k němuž přejde. Změna dodavatele plynu přitom může přinést roční úspory až ve výši několika tisíc korun.

plyn

Na výběr máte nabídky od desítek společností

Se změnou dodavatele plynu vám nyní může pomoci internetový portál zmenadodavateluplynu.cz. Tento portál je určen pro všechny zájemce, kteří nejsou spokojeni s cenami, za něž jim jejich současní dodavatelé distribuují do domácnosti zemní plyn. Na tuzemském trhu v současné době funguje několik desítek společností, které nabízejí dodávky plynu. Ceny se přitom mnohdy výrazně liší, záleží na vaší roční spotřebě a také tarifu, který máte u konkrétní společnosti sjednaný.


Postup při změně dodavatele zemního plynu

Proces přechodu k jinému dodavateli jen velmi jednoduchý. Není zapotřebí oběhávat úřady a společnosti, aby došlo ke sjednání nové smlouvy a současně zrušení dodávek od současného dodavatele. Vše lze vyřídit na zmíněném portále. Majitel domácnosti si zde provede na základě online kalkulačky srovnání cen. Pakliže zjistí, že aktuální dodavatel mu nenabízí nejlepší podmínky a kalkulačka mu vyhledá vhodnější společnost, může ihned přistoupit k provedení změny. Vyplní zde jednoduchý formulář, v němž krom jiného uvede kontakt na svoji osobu. Během několika minut se mu ozve kvalifikovaný poradce, který s ním zkonzultuje veškeré další náležitosti a nabídne mu nejvýhodnější řešení. Dalším krokem je pak vypovězení smlouvy u současného dodavatele a podpis smlouvy u nového. Vyřízení smlouvy je zcela zdarma, bez poplatků jsou také další úkony, které se změnou dodavatele souvisejí.
Díky změně dodavatele plynu budete mít zajištěny dodávky zemního plynu v levnější variantě. Náklady na bydlení tak pro vás nebudou tolik zatěžující jako v případě, že byste se k této změně neodhodlali.

Kategorie: Finance, peníze, půjčky, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce