Zkušenosti s Century21

c21_reality_

Když jsme začínali shánět byt v Praze, říkali jsme si, že vzhledem k velikosti hlavního města nebudeme mít o nabídky nouze a nejtěžší bude si vybrat. To jsme ještě netušili, co dá práce se k dobrým nabídkám vůbec dostat. A přitom jsme nebyli nijak nároční. Chtěli jsme buď novostavbu, nebo byt po rekonstrukci a ideálně s dobrou dostupností do centra. Co se týče dispozičního řešení, upřednostňovali jsme 2+kk, ale v podstatě jsme se nebránili ani jiným možnostem.

Ano, inzerátů je spousta, ale celá řada z nich, jak jsme se bohužel přesvědčili, není aktuální nebo až tak neodpovídá realitě. To se pak stává, že přijedete na místo a ten krásný výhled, který jste tolik obdivovali na fotkách, byl vlastně focený z kopce vedle bytovky. Když jsme neuspěli ani po měsíci hledání, začínali jsme už nervóznět. O mně ani tak nešlo, ale Tomáš měl nastoupit do nové práce a ta představa, že by denně dojížděl z Budějovic, se nelíbila ani jemu, ani mně. Už tak nám stačilo, když jsme se tak dvakrát týdně otočili na prohlídky vytipovaných bytů. Dokonce to vypadalo tak, že se Tom nové práce vzdá, ačkoliv se na takové místo snažil dostat přes dva roky a tvrdě na tom dřel.

Realitní kancelář – ano, nebo ne?

Bránili jsme se tomu, ale v podstatě nám nic jiného nezbývalo. Museli jsme začít řešit nákup nemovitosti řešit přes realitku. Vůbec jsme nevěděli, na jakou se obrátit, až na nás někde vykoukla reklama na Century 21. I když byl Tomáš zpočátku dost skeptický, přemluvila jsem ho, ať to zkusíme. Navíc u nás měli pobočku, tak proč ne. Domluvili jsme si schůzku, makléř už po telefonu působil docela sympaticky, tak jsem se i docela těšila. Hlavně tedy na to, zda nám nabídne něco lepšího, než jsme byli schopni si sami vyhledat. A musím říct, že jsme byli velmi mile překvapeni.

Vysvětlili jsme, jakou máme představu a jak chceme řešit financování. Už po chvíli nám v databázi ukázal několik bytů a prozradil, jaké jsou aktuálně ceny na realitním trhu a jaký se očekává vývoj. Ihned nám došlo, že všechno, co jsme dosud sami viděli, bylo zbytečně předražené, když i pominu, že se nám to nelíbilo. Také nám poradil nejlepší způsoby financování. Ačkoliv jsme měli nějaký plán, ukázal nám, že jsou ještě další možnosti. V tu chvíli mě mrzelo jediné, že jsme to s odborníky neřešili hned od začátku, odpadla by nám spousta starostí a bezesných nocí.

Takže za nás mohu s klidným svědomím realitní kancelář Century 21 doporučit. Ten jejich kompletní servis nám plně vyhovuje, protože takový ten hrubý předvýběr dělají za nás a my nemusíme jezdit na prohlídky, které by v konečném důsledku byly zbytečné. Dokonce jsme se s nimi dohodli, že vyřeší i procesy kolem kupní smlouvy. Nemusíme tak kvůli tomu hledat notáře nebo právníka zvlášť. Aktuálně přemýšlíme o dvou bytech, ještě nás čekají prohlídky dalších tří. A konečně nastalo to, v co jsme doufali hned na začátku – že budete mít dostatek nabídek, které nám budou bez ústupků vyhovovat, a jen budeme řešit, jaká se nám líbí nejvíce.

Kategorie: Realitní kanceláře

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce