Zkušenost: STAVBA KAMENNÉHO PLOTU

1628-incana_montana_copper

Blíží se léto a naše děti přišly opět s novým nápadem. Tentokrát se ale nejedná o nové kolo či kolečkové brusle. Letos přišly s myšlenkou pořídit si pejska. Jsou prý už velicí a zodpovědní a o nového mazlíčka by se pečlivě starali. Jenomže háček je v tom, že naše zahrada není od okolních sousedů nijak ohraničená.

A tak jsme se s manželem začali poohlížet po různých možnostech stavby plotů. Shodli jsme se na tom, že k naší novostavbě bychom určitě nechtěli ty všední a okoukané betonové tvarovky, ale už něco originálnějšího a modernějšího. Proto nás uchvátil umělý kámen.

1629-alaska-vanilla-2

Současným moderním trendem jsou kamenné obklady. A tak jsme se rozhodli zajet do prodejny Kamenné obklady Zlín, kterou nám doporučil náš soused. Oblíbili jsme si novinku letošního roku, která přišla na trh nedávno a tento obkladový kámen pochází až z dalekého Ruska. Zaujal mě především svou přirozenou vizáží, kterou tvořily ostřejší rysy spolu s nepravidelnou strukturou doplněnou střídavě jemným i hrubším zvrásněním. Barva tohoto kamene přitáhla moji pozornost hned ve dveřích. V kamenu se prolínají různé odstíny hnědé spolu se smetanovým nádechem. Byla jsem z něho úplně unešená. A tak jsme dlouho nemeškali a rovnou jsme si náš vysněný plot objednali. Pětidenní čekací lhůta nám vyhovovala, jelikož jsme si potřebovali připravit všechny potřebné pomůcky včetně místa stavby. Majitel zlínské vzorkové prodejny byl natolik ochotný, že nám zajistil dokonce i skupinku tří obkladačů, kteří si s našim plotem hravě poradili.

1630-vermont-ivory-2

Výsledek nás uchvátil natolik, že v současnosti uvažujeme i o tom, že bychom mohli zrealizovat i tento obklad na fasádu. Tak bychom dosáhli krásného sladění mezi plotem a naši fasádou. Máme hodně o čem přemýšlet.

Nyní máme jistotu, že nám maličký chlupáč nikam neuteče a zároveň jsem se dočkala ohromného plotu, o kterém jsem vždy snila. Je zajímavé, jak výborně se dá skloubit užitečné a současně krásné.

Kategorie: Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce