Umělý ratanový nábytek, proč si ho pořídit?

Přírodní ratan je sice krásným, ovšem pro někoho až příliš nákladným materiálem, který navíc při nesprávné údržbě velmi snadno podléhá zkáze. Stačí ho na zimu zapomenout přikrýt a na jaře můžete být opravdu zděšení. Pokud není ratan impregnován, výsledek působení klimatu je ještě horší. Naopak umělý ratan je o dost levnější, a nemusíte se o něj tolik starat, před zimou stačí přikrýt a když náhodou zapomenete, nemělo by dojít k výraznějším deformacím, ani narušení barevných odstínů.

polyratan-01

Umělý ratanový nábytek je již poměrně běžnou záležitostí a není divu, na první pohled není znát rozdíl od toho naturálního. Výhod, které tento typ nábytku nabízí je ovšem mnohem více. Můžeme si zmínit ještě snadné čištění, kdy postačí jen hadřík a voda, nebo použitelnost kdekoliv.

Velká využitelnost ratanu

Ratanový nábytek, který je vyrobený uměle můžete použít ve svém interiéru, ale samozřejmě také venku, především pak na zahradách se z něj stává pomalu tradice. Je to díky jeho skvělé odolnosti vůči slunci, vodě a výkyvům teplot, stejně jako pro stylové provedení, kterým se bezesporu pyšní. Setkáte se s klasikou v podobě židlí, křesel, stolků a stolů, ale také méně tradičními kousky, jako jsou zahradní sedací soupravy nebo různé stylové doplňky.

Z umělého ratanu jsou vyráběná také lehátka a další relaxační nábytek, výjimku netvoří nábytek pro děti. Ratan je pro dítka výborný, protože nemá ostré hrany, nehrozí třísky a podobná drobná nebezpečí. V interiéru je ratan vhodný zejména do hal, předsíní, ale rovněž kuchyní nebo dokonce obývacího pokoje, kde je ovšem vhodné, doplnit ho také o podušky nebo čalounění, případně měkké matrace.

Je tvrdý, ale odolný

Zahradní ratanový nábytek i ten vnitřní je totiž sám o sobě tvrdý, což by se dalo i považovat za nevýhodu, ale spíše je to výhodou, získává totiž na odolnosti. Jen tak snadno nedojde k poškození nebo dokonce kompletnímu narušení konstrukce a vy si tak budete moci dlouhou užívat zdravé sezení. S tvrdostí se zde navíc snoubí také pružnost, a ta se vždy cení.
Našlo by se ještě mnoho dalších plusů a výhod umělého ratanu, rozhodně je to moderní způsob, jak dodat eleganci své zahradě nebo dvorku. Vytvořit celé stylové posezení nebude žádná potíž.

A kde takový moderní nábytek hledat?

Kupříkladu můžete využít služeb již prověřené společnosti Apromax, která je u nás považována za jednoho z předních výrobců i dodavatelů. Spokojenost zákazníků je dána kvalitou a odolností, ale také designem a funkčností zahradního nábytku z umělého ratanu, který sluší opravdu všem. Pozitivní reference a nízké ceny vás donutí se alespoň zastavit na stránkách této inovativní společnosti, která našla v ratanu materiál budoucnosti.

Je opravdu umělý ratan materiálem budoucnosti? O tom se nejlépe přesvědčíte, když vyzkoušíte některý z takových doplňků, nebo celou nábytkovou sestavu. Začněte třeba jen křesílkem a postupně se propracujete až k parádním sestavám na míru.

Kategorie: Magazín bydlení, Nábytek

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce