Stěhování pro každého

Protože dnes lidé hodně mění zaměstnání a kariéra je znamená pro mnohé hodně, nebývá ničím neobvyklým, že se za prací jednoduše odstěhujeme. Nemusí to být jen do okresního města nebo jiného kraje, v mnohých případech se stěhujeme i jiného státu. Co bychom měli udělat v případě, že se potřebujeme rychle a spolehlivě odstěhovat? Co je třeba zařídit jako první a máme si najmout stěhováky nebo si spíš poradíme sami?

Především organizace je důležitá

Bez správné organizace a dokonalé přípravy bychom mohli mít spíše nervy nadranc, než klidné stěhování, které nám má přinést nový rozhled a možnosti v novém bydlišti. Určitě bychom si měli nejdříve ujasnit, zda si najmeme profesionální stěhovací firmu nebo si dáme trochu do těla a vše zvládneme svépomocí. Obě varianty jsou vhodné a obě varianty mají ale také každá své pro a proti.
Pokud jde o spolehlivou stěhovací firmu, tak zde můžeme říci, že jejich služby jsou dnes na dobré úrovni a my tak nemusíme vlastně vůbec přiložit ruku k dílu. Nabídka služeb je různá, ale všechny mají společného jmenovatele a to je spokojený klient, který se těší na nový domov. Stěhováci mají také k dispozici dostatečně velké vozy, které jsou v tomto směru samozřejmě potřeba a bez kterým by se to ani neobešlo. Dále pak mají i různé doplňující potřebné věci, jako stěhovací háky či popruhy, se kterými bude stěhování například do schodů snadnější. Na co bychom ale neměli zapomenout je fakt, že pokud uvažujeme o jejich službách , musíme si firmu objednat s dostatečným předstihem, protože pokud budeme váhat a vzpomeneme si na pomoc profesionálů dva dny před plánovaným stěhováním, může se klidně stát, že firma bude mít plno a mi tak budeme mít bohužel smůlu.
Jestliže máme v plánu stěhování vlastními silami, je to také jedna z možností,jak poznáme, že máme přátele. Ti jsou nám v takovém případě opravdu velmi potřební, neboť stěhovat sami nábytek opravdu nemůžeme. Dále pak je nutné, aby někdo z našich známých nebo přátel měl velkou dodávku. Pokud nemáme auto k dispozici, můžeme se spolehnout na autopůjčovny,které mají ve svém portfoliu jistě několik desítek aut, mezi kterými si určitě vybereme. Stěhovat se znamená také trochu více fyzické námahy, ale vždy se to dá dobře zvládnout. Dobrá zpráva je, že nás to bude stát možná tak basu piv nebo pozvání na večeři.

Stěhování je v podstatě generální úklid

Pokud jde o stěhování, můžeme začít balit, pakliže máme vyřešenu představu o tom, jak vše zorganizovat. Balení je další fáze, která je důležitá už z toho důvodu, že se tak můžeme vlastně zbavit starých a nepotřebných věcí. Stěhování vlastně představuje takový malý generální úklid, kdy zjistíme, že věci, které jsme léta hledali už dávno vyšly z módy a tak bychom se jich měly zbavit. Balit staré a nepotřebné věci je totiž nesmysl. Můžeme některé věci dát také třeba na charitu a budeme mít dobrý pocit.

Pojištění a přeprava

Pokud máme v seznamu věcí i nějakou cennou sbírku nebo křehký nábytek, měli bychom na tuto skutečnost upozornit pracovníky stěhovací firmy dopředu. Předejdeme tak zbytečným komplikacím.Zaměstnanci stěhovacích firem jistě vědí, jak postupovat a k veškerému majetku přistupují zodpovědně, ale může se stát nehoda a rázem bychom měli drahé obrazy znehodnoceny. Tyto firmy bývají samozřejmě dobře pojištěni právě proti takovýmto nehodám.

Co je v ceně?

Určitě bychom se měli také informovat o tom, jaké služby máme zahrnuty v ceně služeb. Například výnos nábytku do patra, demontáž těžkého a velkého nábytku společně s následnou montáží a podobně. Některé firmy nabízejí i k pronájmu různé boxy na balení našeho majetku, což je velmi přijatelné.

Kategorie: Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce