Repase akumulátoru se vyplatí

Akumulátorová baterie patří mezi nejoblíbenější a nejbezpečnější zdroje stejnosměrného proudu. Využívá se v mnoha různých odvětvích lidské činnosti. Jmenovat bychom mohli zejména zdravotnictví, zeměměřičství anebo spousty jiných oborů. Ostatně bez kvalitního akumulátoru se neobejde ani řemeslník. Baterie jsou buď přímo součástí konkrétního nářadí, nebo mohou být externí a sloužit jako zdroj rychlého nabití právě pro určité pracovní nástroje typu vrtaček či pil a podobně. Když vám akumulátor doslouží, je třeba koupit nový, popřípadě jej nechat repasovat. Nová baterie není zrovna levnou záležitostí, a tak se renovace staré určitě vyplatí. Podívejme se na všechny možnosti konkrétněji.

Repase jako ekonomické řešení

Pokud nechcete dávat za novou baterii zbytečně moc peněz, pak se vyplatí pouhá renovace starého článku. Jedná se o proces, který je dnes realizován zcela běžně a stará baterie je opravena takovým způsobem, že funguje v podstatě jako nová. Repase akumulátorů jsou dnes prováděny na všech možných modelech a není problém nechat tímto způsobem opravit jakoukoli baterii. Dochází pouze k nahrazení starých článků novými, takže i celý obal baterie zůstane neporušen. V mnoha případech si dokonce budete moci nechat navýšit kapacitu té vaší stávající nefunkční, takže budete mít ještě výkonnější model, který na jedno nabití vydrží mnohem delší dobu.

Výměna akumulátoru se prodraží

Rozhodnete-li se pro výměnu baterie, počítejte s tím, že budete muset zaplatit za novou vcelku hodně peněz. Záleží zejména na tom, jestli budete kupovat originální typ, či se spolehnete spíše na univerzální model. V každém případě takto budete mít úplně novou baterii, na níž se bude vztahovat záruka. Repase je ale v každém případě výhodnější a stojí zato nechat si zejména dražší stávající akumulátor renovovat.

Kategorie: Ostatní

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce