Rekonstrukce bytu aneb co s prostorem

Rekonstrukce obytných prostor, ať již v bytě nebo rodinném domě, je vždy velkým zásahem do života obyvatel. Rekonstrukce dává prostor pro nové zamyšlení o využití prostoru v jednotlivých místnostech. Ať již se jedná o chodbu a možné vestavěné skříně. Nové pojetí kuchyně s jídelnou a tedy umístění kuchyňské linky. Možné propojení či oddělení stávajících místností. Vše je v rukou designéra, který by měl s citem uchopit požadavky zadavatelů a vytvořit první návrh pro vzájemnou diskuzi. Z té by měla již vyplynout základní představa o novém pojetí bydlení ve stávajících prostorech.
 


 

Dnešní technologie umožňují opravdu kreativně rekonstrukci bytu nebo domu uchopit. Potom co se dohodne bytový designér se zadavateli na základní představě, zpracuje designér v odpovídajícím softwaru 3D návrh vestavěné skříně nového rozložení místností, kuchyně a kuchyňské linky, řešení koupelny a WC, vestavěných skříní a dalších vestavěných prvků, dalšího nábytku a domácích spotřebičů. Možnost projít se virtuálně novým pojetím bydlení je nespornou výhodou, která nebývá často úplně doceněna, neboť minimalizuje riziko možných budoucích nedorozumění mezi zadavateli a designérem. Dále umožňuje přesnější naplánování stavebních, truhlářských, instalatérských a dalších prací.
 
Právě při novém rozvržení nebo přehodnocení stávajících místností hrají vestavěné skříně důležitou roli, pokud jsou správně využity. Vestavěné skříně jsou vlastně systémem polic a zasunovacích nebo otevíracích dveří. Právě variabilita systému polic dokáže vyplnit jakýkoliv, byť nepravidelný, prostor prostorem úložným. Při použití zasunovacích dveří dochází k výrazné úspoře prostorové náročnosti a výsledné vestavěné skříně mohou fungovat i jako předěl mezi částmi místnosti, čímž mohou uměle vytvořit místnosti nové nebo zásadním způsobem ovlivnit ráz celého bytového prostoru.
Mezi renomované výrobce vestavěných skříní, který je schopen poskytnout odpovídající poradenství včetně 3D návrhu, bezesporu patří ryze česká firma STAKO s.r.o. Tato firma působí na trhu již 13 let a právě výroba vestavěných skříní patří mezi hlavní části portfolia její činnosti.

Kategorie: Byt, Interiér, Magazín bydlení, Rekonstrukce

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce