Rady a tipy, jež vám pomohou s výběrem té správné sedací soupravy

Zařizujete byt? Jistě chcete, aby váš domov vypadal pěkně a útulně. Při zařizování obývacího pokoje je proto důležité dbát na správný výběr pohovky. V současné době je na trhu velmi široký výběr sortimentu, a tak se nemusíte bát, že byste nakonec nenalezli to, co jste hledali.
 


 

Jaký typ sedací soupravy je zrovna pro vás ideální?

Dříve než se dáte do hledání, měli byste mít jasno, kde bude vaše sedačka stát a jak velká (vysoká i široká) může být. Podle těchto parametrů si pak můžete vybírat mezi klasickou pohovkou, gaučem, rohovou sedačkou anebo celou sedací soupravou, jenž se skládá z dvoj a trojsedáku a jednoho či dvou křesel.
I když se do daného prostoru vleze i ta největší sedací souprava, nemusí to být nakonec to pravé ořechové. Proč? Pokud se chcete v místnosti cítit dobře, neměl by být prostor být přespříliš zaplněn. Při výběru je proto důležité dbát na vzdušnost prostoru, a také si všímat umístění oken a dveří.
 

Náš tip týkající se čalounění

Správný výběr čalounění je u kvalitní pohovky velice důležité, nejde přitom pouze o designovou stránku, ale hlavně praktičnost. Pokud máte doma děti anebo domácí mazlíčky, oceníte sedačku s hustěji tkaným odolnějším čalouněním. Senioři pro změnu zase ocení pohovky vyšší s vyššími opěráky, z nichž se jim bude lépe vstávat.
 

Denní využití anebo i spaní?

I když některé sedací soupravy poskytují možnost rozložení a spaní, nejsou původně k pravidelnému přespávání vytvořeny. Na každodenní spaní tu máme prostě postele. Sedací soupravy jsou konstruovány hlavně na sezení. Kvalitní sedací soupravy však nabízí možnost rozložení a spaní pro nenadálé události. Výběr pohovky proto často ovlivňuje i tato skutečnost. Pohovka bez možnosti rozkládání je obvykle mnohem levnější.
Jak vidíte, výběr vzorů a typů sedaček je vskutku velmi široký, jen na portále Nejlevnejsinabytek.cz si můžete vybrat z více než 400 rozličných pohovek. Zajímavé nabídky inzerátů nábytku i nemovitostí naleznete také na Mojainzercia.sk.

Kategorie: Magazín bydlení, Nábytek

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce