Profesionální úklid domácností

úklid domácností Praha

Úklid domu je nedílnou součástí každodenního života. Hlavním cílem je tedy obnovit pořádek, odstranit prach a nepořádek. Domácí práce ale nejsou zrovna oblíbenou činností, zejména v případě, že je venku krásné počasí nebo chodíme z práce dost pozdě a na úklid nám nezbývá čas ani chuť. Ovšem zase musíme zdůraznit, že úklid nejen domácností je v tomto směru velmi důležitý. V takových situacích se můžeme spolehnout na speciální a profesionální služby úklidových firem.

Co lze očekávat od takové úklidové agentury?
V současné době jsou tyto služby velmi žádané a to zejména ve velkoměstech, kde se to pracovní vytížeností s nedostatkem času jen hemží. Poptávka po těchto službách roste a nejde jen o profesionální úklid domácností, ale také kanceláří, veřejných institucí, zdravotnických zařízení a podobně. Navíc je i mnoho objednávek od soukromých klientů a tak není tento trend nijak překvapující. Pokud vezmeme v úvahu zaměstnávání moderních žen, které se již dlouho změnily z manželek na plnohodnotné výdělečné ženy a mají mnoho způsobů seberealizace, přijdou tyto služby jistě vhod. Je také velmi užitečné podrobněji zvážit všechny faktory způsobující pochybnosti, zhodnotit výhody a nevýhody služby.
Úklidové firmy nabízejí tedy spolehlivé služby, které nám usnadní život. Najmout si profesionální úklidovou firmu se ale mnohým zdá jako buržoazní zvyk a neopodstatněný luxus. Z nějakého důvodu se věří, že tuto službu si mohou dovolit pouze bohatí. Důvodem tohoto názoru je nesprávný mentální obraz „obyčejného člověka“. Proto bychom se neměli bát oslovit takovou firmu, která nám určitě v tomto moderním a uspěchaném světe hodně pomůže.

Jaké služby nám tyto firmy mohou nabídnout?
Pokud by jsme měli zhodnotit všechny služby,které tyto firmy nabízejí, musíme konstatovat, že jde prakticky o všechny domácí úkony, které se běžně provádějí doma. Služby úklidových firem ale také mohou přijmout i majitelé bytových domů, kdy se jedná o pravidelný úklid společných prostor, dále pak úklid zdravotnických zařízení, úřadů a jiných veřejných institucí, kanceláří a podobně. Mezi nejčastěji nabízené služby především patří:

 • generální úklid domácností
 • praní prádla
 • žehlení prádla a jiných textílií
 • mokré i hloubkové čištění čalounění, sedaček a koberců
 • mytí oken
 • čištění žaluzií
 • stírání prachu, leštění nábytku
 • luxování, vytírání, leštění podlahy
 • kompletní úklid kuchyně a koupelny aj.
 • Vánoční úklid
 • Ovšem nemusíme se obrátit na profesionální úklidovou firmu jen v případě, že bychom potřebovali pravidelný úklid našeho objektu, kanceláře nebo domácnosti. Velmi žádané jsou rovněž vánoční úklidy a jiné sezónní úklidy,které nejsou tak časté. Vánoční úklid sice pro mnohé představuje do jisté míry takový přežitek, ale někteří na něm lpí a tak se obracejí na úklidové firmy. V moderní době to vůbec není špatný nápad, protože pokud bychom si chtěli vánoční svátky opravdu užít, neměli bychom se zbytečně honit a stresovat se tím, že nemáme vytřeno nebo pověšeny čisté záclony. V takových případech ale musíme věnovat svou pozornost včasné rezervaci, mnohdy již na konci léta. Že vám to připadá jako nesmysl? Vůbec ne, mnohé firmy mají právě v tomto čase opravdu napilno. Proto neváhejme a rezervujme si spolehlivý úklid bez zbytečného stresu s předstihem.

  Kategorie: Interiér, Magazín bydlení

  Poslat tuto nemovitost příteli!

  Kontaktovat prodejce