Proč si pořídit půdní vestavbu?

Pokud vlastníte dům, jistě vás už napadla myšlenka, jak co nejlépe využít podkrovní prostor. Takzvané půdní vestavby jsou dnes velmi oblíbené. V čem tkví jejich výhoda? Půdní byty jsou skvělým řešením pro rozšíření obytné plochy. Navíc je vestavba velmi útulným prostorem a nabízí opravdu atraktivní bydlení. Pokud chcete rozšířit obytné prostory, můžete se uchýlit k možnosti stavět do šířky, ovšem stavba do výšky vám ušetří prostor kolem domu.

pudni-vestavby-10

Avšak realizace takového podkrovního bydlení není snadná záležitost. Šikmá střecha a trámy mohou značně omezovat výšku a celé řešení prostoru. Ten je tedy potřeba co nejlépe využít. Pro takové prostory se skvěle hodí nábytek na zakázku.

Nebudeme ale předbíhat a zajímat se o vybavení podkroví. Důležitá je především výstavba, která musí mít dostatečnou izolaci a také se musí myslet na dostatek světla. To můžeme zajistit díky velkým oknům, nebo proskleným terasám. U některých domů mohou při výstavbě trochu překážet komíny či již zmiňované trámy. Pro zkušenou firmu však ani toto není problém a trámy i starý komín mohou krásně splynout s interiérem. Někteří lidé si potrpí na dostatek prostoru pro bydlení, kdy mohou využít několika pater, ale rodinný domek není zrovna to, po čem touží. Raději by si udělali bydlení například v podkroví u rodičů. Jak ale zajistit dostatek prostoru?

Takzvané mezonetové byty nabízejí skvělé řešení. Jedná se o vícepodlažní byty, které skvěle propojují patro s podkrovím. Získáte tak opravdu rozsáhlé prostory k bydlení. Další výhodou takového bydlení je cena. Mnoho lidí si myslí, že podkrovní byty jsou záležitostí pouze bohatých. Není tomu tak. Takový půdní byt stojí zhruba stejně, co klasický byt o stejné rozloze. Samozřejmě záleží na materiálech a na firmě, kterou si rozhodnete najmout.

Na koho se obrátit?

Výhody takového podkrovního bydlení již znáte. Přemýšlíte-li tedy o možnosti podkrovního bytu, jistě chápete, že není moudré pouštět se do toho sami. Jedná se o celkem složitou výstavbu, kdy je potřeba přemýšlet nad řešením, využitím prostoru, světlosti bytu a dostatečnou izolací, aby se vám nestalo, že v zimě nebudete schopni prostor dostatečně vytopit a v létě z něj zase budete utíkat před horkem.

Celý projekt ovlivňuje mnoho faktorů a každý dům je jiný. Proto je více než žádoucí obrátit se na zkušenou firmu, která nejlépe ví, jak si s takovým prostorem poradit a dokáže využít každého zákoutí. Pokud vás jen třeba napadla myšlenka, že si půdní byt pořídíte, podívejte se na stránky www.petrmoucha.cz, kde najdete mnoho užitečných informací, referencí a samozřejmě také nabídku rozšíření vašeho domu o podkrovní prostory. Půdní byty vám poskytnou opravdu nádherné možnosti bydlení.

Kategorie: Byt, Dům

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce