Proč je lepší koupit novostavbu a ne starší byt

02-novostavby

V oblasti realitních záležitostí je otázka koupě nemovitosti velmi citlivým tématem. Zvláště pak, když se jedná o bydlení v Praze a rozporu mezi tábory, jejichž představitelé hájí novostavby před staršími byty. Jak je to ale ve skutečnosti? Jaká ze dvou výše navržených cest je tou správnou? Je lepší koupit novostavbu nebo starší byt? Při podrobném prozkoumání zjistíme, že se jasně vede novostavba, do které může klient zasáhnout ještě v průběhu výstavby a sám si tak vytvořit konečný výsledek k obrazu svému. Stejně tak bude mít mnohem menší náklady spojené s pravidelnou platbou do společného fondu oprav.

Proč je novostavba výhodnější

Novostavby jsou předními odborníky upřednostňovány a to hned z několika důvodů. Za předpokladu, že je novostavba postavena kvalitní firmou s dostatečnými zkušenostmi, nebude třeba žádných dalších oprav a stavebních prací po nastěhování. Navíc získáte dvouletou záruku na jakékoliv závady. V případě kvalitního developera se oprav a seriózního servisu dočkáte i po vypršení této dvouleté lhůty. Novostavba je vhodná pro všechny, kteří chtějí s maximálním ohledem na čas bydlet a více se o stavební práce nestarat.

A jak je to s cenou bydlení v Praze v novostavbách a starších bytech?

Mnozí mohou namítnout, že koupě staršího bytu je levnější, ovšem na druhou stranu se do takové nemovitosti musí investovat na rekonstrukci. V takovém bytě je pak ztížené bydlení a navíc rekonstrukce stojí nemalé náklady. Nové byty v Praze jsou připravené k okamžitému nastěhování a bez dalších zbytečných stavebních úprav. Starší byt se vyplatí pouze takovému klientovi, který veškeré stavební práce umí sám a navíc disponuje i časem na jejich realizaci. Proto si nákup staršího bytu dobře promyslete.

Další informace naleznete například na webu www.reby.cz.

Kategorie: Nové byty

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce