Pokládka vinylové podlahy

POKLÁDKA PODLAH PRAHA

Vinylová podlaha je v současné době velmi žádanou podlahou a je to vynikající povrch s působivým vzhledem a slušnými vlastnostmi. Instalace není nijak zvlášť obtížná a může být provedena i svépomocí, ale v případě, že nejsme zrovna domácí kutilové, můžeme se obrátit na odbornou firmu, která se těmito službami zabývá.

Samotná pokládka

Způsob instalace vinylové podlahy závisí na jeho typu, který určuje tvar a design podlahových prvků. Výrobky z polyvinylchloridu určené pro podlahové krytiny jsou představovány válcovými materiály o šířce pásu 2-2,5 m. Na trhu se ale dnes setkáváme s dlaždicemi o rozměrech 300 x 600 mm, které mají samolepicí základnu. Můžeme si také vybrat s různých vzorů, barev, struktury.
Samolepicí dlaždice jsou dlaždice s adhezivní vrstvou na zadní straně, chráněné před položením materiálu speciální fólií. Jejich pokládka je vcelku jednoduchá. Celoplošně lepený vinyl vyžaduje čistý, hladký a rovný povrch. Pro připevnění k podlaze se používá speciální lepidlo doporučené výrobcem. K nalepování jednotlivých vinylových dílců na podlahu, ale i k celoplošnému lepení bude potřeba speciální lepidlo určené pro takový materiál. Nejsou vhodné žádné univerzální přípravky. Lepidlo by mělo být připraveno podle pokynů výrobce

Přípravné práce před instalací vinylové podlahy

Kvalitní pokládka vinylové podlahy vyžaduje čistý, suchý a rovný podklad. Polyvinylchlorid neumožňuje průnik vlhkosti z podlahy. Pokud tedy před lepením dostatečně nevyschne, vodní pára kondenzuje v uzavřeném prostoru mezi základnou, tedy podlahou a dokončovacím materiálem a ničí adhezivní vrstvu upevňující vinyl. To nevyhnutelně vede k jeho odlepení a deformaci. Vyrovnání povrchu podlahy musí být provedeno obzvláště pečlivě, pokud technologie pokládky vinylového povlaku vyžaduje, aby byla přilepena k podkladu.

Výhody vinylové podlahy

Pokud bychom se tedy rozhodli pro vinylovou podlahu, můžeme si být jisti, že budeme mít podlahu s vysokou odolností, což je odpověď na řadu otázek. Podlaha je ošetřena polyuretanovou vrstvou, která zajišťuje podlaze již zmíněnou odolnost a to zejména vůči poškrábání, běžnému mechanickému poškození, ale také proti skvrnám. V případě, že přece jen dojde k nějakému poškození, výměna je záležitostí několika minut. Vinylový dílec stačí jednoduše vyříznout z podlahy, řádně očistit povrch podkladu. po důkladném očištění můžeme nanést lepidlo a nový dílec jednoduše vlepit na postižené místo.

Údržba vinylu

Co se týká údržby vinylové podlahy,tak zde oceníme jistě snadné čištění, protože povrch nevyžaduje žádné speciální čisticí prostředky. Můžeme zde použít vysavač, vlhký hadřík i mop.
Vinylovou podlahu si také velmi pochvalují majitelé domácích zvířat, protože je odolná i vůči poškrábání a to je velmi pozitivní zpráva.

Kategorie: Interiér

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce