Odvolání projektu Nákladové nádraží Žižkov zamítnuto

projektu_nakladove_nadrazi_zizkov

Developeři ruku v ruce s některými firmami se snaží rozšiřovat svá chapadla moci stále dál, a to se pochopitelně obyvatelům dotčených pozemků a oblastí nelíbí. Svou snahu zabránit výstavbě dalšího obřího Projektu Nákladové nádraží Žižkov, dala najevo městská část Prahy 3 a podala odvolání proti územnímu rozhodnutí vydanému magistrátem. Městská část Prahy 3 je rozhodnuta hájit své zájmy i u soudu.

Firma Discovery Group se rozhodla v lokalitě v těsné blízkosti památkově chráněné budovy nádraží na území městské části Prahy 3 zbudovat Projekt s názvem revitalizace Nákladové nádraží Žižkov s parkovacími plochami, byty a kancelářemi. Nejen, že tento typ plánované stavby je nevhodným architektonickým prvkem pro sousedství s historickou budovou nádraží, ale navíc plánovaná stavba zničí i unikátní biotop, který se zde nachází.

Jak potvrdili zástupci Strany zelených, na základě biologických výzkumů a dlouhodobého sledování lokality Nákladové nádraží na Žižkově zde byl potvrzen výskyt 30 druhů chráněných živočichů a rostlin, které by byly stavbou nenávratně zdecimovány. Rovněž odpůrci z řad občanských sdružení potvrzují, že tato lokalita nemá zapotřebí další infrastrukturu a naddimenzování projektu Nákladové nádraží Žižkov by vedlo ke zničení takovéhoto unikátního biotopu, které jsou v centrech tak velkých měst jako je Praha, velkou vzácností.

Ačkoli městská část Prahy 3 své odvolání proti rozhodnutí na této lokalitě stavět podala již v září 2012, nesouhlasného rozhodnutí magistrátu se dočkala až mnohem později. Odbor výstavby a územního plánování magistrátu přes všechny protesty vydal 15. 11. 2013 rozhodnutí o umístění stavby Nákladové nádraží Žižkov. Odvolání Prahy 3 tak zamítl.
Radnice Prahy 3 má ze zákona na podání žaloby jen 60 dnů od rozhodnutí. Lhůta na podání žaloby tedy vyprší 25. 1. 2014.

Je otázkou, zda snaha občanů a zástupců Prahy 3 bude dostačující pro boj s takovými giganty, jako jsou společnosti Sekyra Group, a firma Žižkov Station Development vlastněná Českými drahami, které se rovněž ve zmíněné lokalitě snaží uplatnit své stavební zájmy na části pozemků v celkové rozloze 140.000 m2.

Kategorie: Magazín bydlení, Reality

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce