Objevte výhody skleněných dveří a stěn

Celoskleněné dveře a stěny nejsou pouze moderním prvkem v interiérech. Kromě stylového designu totiž nabízí i další výhody. Ty nejzajímavější z nich vám představíme v následujícím článku. Jeho autorem je společnost GLASS VISION, která se specializuje právě na kompletní dodávky dveří a stěn ze skla.

unnamed

Široký výběr dekorů a skel

Výběr skel pro dveře i stěny je poměrně široký. Zájemci mohou vybírat z plochých skel, která jsou čirá nebo s barevným nádechem (planibely). Další variantu přináší skla matná, která také nabízí možnost barevných zabarvení (satináta). Nejoblíbenější skla jsou float čirý (čiré sklo) a satináto bílé (leptané – mléčné sklo).

Nedílnou součástí nabídky jsou pískované dekory na skleněné dveře, které je možné vypískovat na jakékoliv nabízené sklo. Mezi největší výhody pískovaných dekorů patří originalita, moderní design a možnost navrhnout pískování dle nápadu zákazníka. Díky pískovanému dekoru bude čiré sklo částečně průhledné.

Jaké typy skleněných dveří existují?

Možností provedení skleněných dveří je velké množství, od skleněných otočných dveří do zárubně, přes skleněné posuvné do stavebních pouzder, otočné (otvírané na jednu stranu) a kyvné dveře (otvírané na obě strany) bez použití obložky, až po posuvné skleněné dveře. Každý z výše uvedených typů skleněných dveří má své specifické výhody a nevýhody.

Některé typy kování pro posuvné dveře nabízí tlumené dojezdy. U dvoukřídlých dveří je také možnost synchronního posuvu. V případě kyvných či otočných dveří zase můžeme využít dveřních zavíračů. Tato zařízení dveře samy zavírají a tlumí jejich pohyb. Zároveň umožňují aretaci dveřního křídla v otevřené i zavřené poloze.

Výhody skleněných dveří

Prosvětlení místností a tmavých chodeb (např. předsíní)
Optické rozšíření prostoru, zejména díky skleněným stěnám (např. v kancelářích)
Vyšší odolnost oproti mechanickému poškození v porovnání s dřevěnými dveřmi
Originální a moderní design (ať už díky pískovaným dekorům nebo samotným skleněným dveřím)
Odolnost vůči vlhkosti a vodě
Bezpečnost (kalené sklo se při rozbití rozpadne na malé a neostré střípky)

Při použití vhodného typu skla a samozřejmě i kování je možné skleněné dveře umístit do takových míst jako je koupelna, záchod nebo třeba jako dveře k bazénu. Posuvné a otočné dveře se navíc vyrábí také v automatickém provedení. Díky tomu se samy otevírají a zavírají třeba na fotobuňku nebo čipovou kartu.

Výhody skleněných stěn

Skleněné stěny nabízí rozdělení většího prostoru a přitom nebrání průniku světla do interiéru. Pokud jsou navíc z čirého skla, prostory se po rozdělení prakticky nezmenší. Vyšší odolnost oproti mechanickému poškození, moderní design a odolnost vůči vlhkosti i vodě jsou samozřejmostí.

Celoskleněné stěny v sobě mohou obsahovat skleněné dveře výše uvedených typů. Při zasklení velkého stavebního otvoru pak nabízí mnoho možností provedení díky použití bočních světlíků nebo nadsvětlíků (horní fixní části).

Tip na závěr

Při výstavbě rodinného domu či rekonstrukci se zamyslete nad tím, jak co nejvíce vpustit světlo do interiéru, prosvětlit tmavé místnosti a zároveň vnést do prostoru moderní design. Sami zjistíte, že skleněné dveře a stěny jsou k tomu přímo ideální.

Kategorie: Interiér, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce