Nábytek do kuchyně

Také se u vás většina nejdůležitějších rodinných událostí odehrává u jídelního stolu? Tento důležitý kus nábytku si při zařizování bydlení instinktivně vybíráme mezi prvními. Kuchyně a obývací pokoj dnes fungují jako ucelený prostor, stůl by měl proto plnit nejen svou základní funkci, tedy poskytnout útočiště při jídle, ale dělá si nároky i na design. Světoví návrháři přitom myslí na návrat k přírodě.
 


 

Jaké materiály jsou v sortimentu jídelních stolů a židlí momentálně trendové?

Stále více jsou v kurzu tzv.. kompozitní materiály s lakovanou povrchovou úpravou. Podobně jako v automobilovém průmyslu iv nábytkářství je trend upřednostnit matné laky před lesklými. Trendové jsou tenké rámy stolu, které jsou navzdory svému vzhledu až překvapivě pevné a stabilní i po rozložení. Takové stoly mají tabule z tvrzeného skla – průhledného nebo mléčného.
 

Kompozitní materiál? Co to je? Nábytek do kuchyně

Jsou to materiály složené z více složek. Mají výborné mechanické vlastnosti a chemickou odolnost. Díky ortotropii (schopnosti přenášet velké zatížení v jednom směru) se z nich dá vytěžit maximum užitných vlastností při minimální hmotnosti. Jsou proto vhodné pro použití nejen v nábytkářství, ale i při výrobě dopravní a letecké techniky.
 
Stoly se však stále vyrábějí iz tradičních materiálů jako dřevo, nerez nebo ocel s různými povrchovými úpravami, například chrom. Stoly jsou designově velice pěkný solitér, i proto se již v domácnostech nepoužívají například ubrusy tak často, jako před dvaceti lety. Sváteční prostírání však má stále své kouzlo a podtrhuje výjimečnost události.
 

Nábytek do kuchyně – Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých materiálů?

Dřevo je náchylné na škrábance, pod sklenicí třeba mít raději podložku, neboť při mokrém či horkém nápoji dřevo zareaguje a vytvoří se kroužky po sklenicích. Tyto kroužky se dají odstranit jedině přebroušením stolu a přelakováním. Výhodou dřeva je ale teplo, které z něj vyzařuje, to nezajistí žádný jiný materiál. Sklo je sice “studenější”, zato mnohem odolnější.
 

Jakými trendy se řídí jídelní židle? Nábytek do kuchyně

Převažuje pohodlí nad designem. Na Slovensku se velké popularitě těší tzv.. houpačky. Jde o židle, které nejsou na čtyřech nohách, ale na konstrukci ohnuté do tvaru C. Tato konstrukce zajišťuje vynikající komfort.
 

Nábytek do kuchyně – Z čeho se dnes židle většinou vyrábějí?

V zásadě známe tři typy židlí: Z jednoho materiálu – např. celoplastové – designově i funkčně velmi atraktivní. Průhledný plast je dobře využitelný zejména v interiérech, kde není mnoho místa. Židle na první pohled “nepřekáží”. Celodřevěné židle jsou klasika, která je velmi účelná a je vhodná také pro minimalisticky řešené interiéry. No a pak jsou to židle z dvou a více materiálů – je mnoho možností, jak kombinovat kov, čalounění, kůži, dřevo nebo textil. Velmi elegantní je kožená židle s kovovým rámem, který však není vidět, protože kromě sedadla a zad je kůží očalounění celý rám židle.
 
http://www.christies.cz/

Kategorie: Magazín bydlení, Nábytek

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce