Malování interiéru s profesionály

Když máme před sebou malování našeho bytu, jistě si říkáme, že tato práce se nám ani trochu nelíbí a určitě se snažíme této činnosti vyhnout. Není divu, protože příprava místnosti a závěrečný úklid nemáme nikdo moc v oblibě. Ale jako vhodné řešení se nabízí profesionální malířská firma, která nám může v tomto směru vytrhnout trn z paty.

Malíři dnešní doby

Jestliže hledáme profesionální malířskou firmu, můžeme si být jisti, že trh služeb nabízí dnes široký výběr nejrůznějších řemeslných prací, které jsou opravdu potřeba. Malíři patří mezi ně. Pokud ovšem očekáváme malíře, který přijde s papírovou čepicí a dřevěnými štaflemi, tak budeme asi zklamáni. Malíři dnešní době jsou vybaveni moderním náčiním, které potřebují ke své práci a papírovou čepici by si mohli vzít pouze jako doplněk. Mají například různé štětce a válečky různých velikostí, teleskopické tyče pro malování stropů a těžko dostupných míst a jiné důležité komponenty ke své práci.

Malování interiéru

Vždy je ale potřeba před každým malováním dobře připravit stěny, které máme v úmyslu malovat. Není umění vymalovat stěny na starý nátěr, který se může po několika týdnech sloupat a malování by bylo zbytečné. Stěny se musejí vyhladit, odstranit nedokonalosti a starou malbu oškrábat. Potom je také důležitá penatrace. Penetrace na zeď před malováním slouží ke sjednocení savosti, zpevnění a především ke zvýšení přilnavosti povrchu. Barva nanesená na stěnu, která je napenetrovaná vypadá lépe. Pokud stěny vykazují nedokonalosti, jako jsou díry po skobách, na kterých visely obrazy, musíme je zacelit. K tomu slouží třeba obyčejná sádra.

Volba barev

Bílá se hodí všude a jako neutrální barva vévodí paletě barev. Můžeme ji totiž kombinovat se všemi ostatními barvami, což se o jiných říci nedá. Interiér vymalovaný bílou barvou byt doslova prozáří a v případě, že je byt menších rozměrů, opticky ho tak můžeme zvětšit. tato barva působí vyváženě, svěže a andělsky.
Vymalovat byt bychom měli hlavně do barev, které se nám líbí. Pokud se nám zamlouvá třeba zelená, tak si nechejme vymalovat byt zelenou, pokud je naším favoritem žlutá, zvolme žlutou. Jde o to, abychom se v takové místnosti cítili příjemně a neposlouchali souseda, že je hezká fialová. V bytě budeme bydlet my, ne on.

Kombinace barev a tapet

Dnes jsou také velmi moderní a oblíbené kombinace malování stěn různými odstíny barev společně s dokonalou tapetou. Ta interiér doslova oživí, pokud ovšem zvolíme správně. V poslední době jsme ale zaznamenali opět nástup staronového dekorativního válečku. ten byl na výsluní v 70. a 80. letech minulého století, kdy plnil stěny bytů našich rodičů nebo babiček. Tyto válečky mají různé vzory a lze je použít na jakýkoliv podklad.

Jestliže máme vymalováno, můžeme se směle pustit do úklidu. Ovšem pozor, protože většin z nás tento závěrečný úklid nemá moc v oblibě, mnohé malířské firmy mají i tuto službu ve svém portfoliu. takže se tedy vlastně o nic nemusím starat.

Kategorie: Interiér

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce