Kuchyně ve vysokém lesku nemusí být náročná na úklid

Pořizujeme-li si novou, moderní a všemi moderními spotřebiči vybavenou kuchyň, chceme, aby nám vydržela opravdu, jak se říká do konce života. Velice žádaným sortimentem pro kuchyňské linky se staly povrchy ve vysokém lesku a v designu „patiny“. Jak pečovat o tyto typy povrchu, aby dostál vysoký lesk svému názvu a jak patinu chránit? Odpovědi níže.
moderní kuchyně ve vysokém lesku
Zdroj: Dům Interiérového zařízení DIZ

Jak se starat o tento krásný materiál?

Je zřejmé, že lesklé materiály odráží značnou část světla, působí částečně jako zrcadlo. Bohužel, na takovém povrchu jsou nečistoty a skvrny opravdu znatelné, a to více než u standardních kuchyní. Samotná údržba této kuchyně je však jednoduchá a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Běžný prach snadno setřete suchou utěrkou, skvrny a zaschlé nečistoty vodou. Vyhněte se drastickým chemickým přípravkům, které mohou mít negativní vlivy na lesklou povrchovou úpravu. Pokud nemáte problém s pravidelnou, avšak jednoducho údržbou, s kuchyní ve vysokém lesku mít problém nebudete. S otisky prstů musíte v kuchyni ve vysokém lesku jednoduše počítat. Co se týče barev, je jasné, že prach a nečistoty jsou viditelnější na deskách v černé barvě, naopak bílá je praktičtější.
kuchyně na míru ve vysokém lesku
Zdroj: Dům Interiérového zařízení DIZ

I kuchyně ve stylu „patiny“ potřebuje péči

Dvířka s povrchovou úpravou „vysoký lesk“ jsou standardně opatřeny ochrannou fólií, která chrání lesklý povrch před nežádoucím poškrábáním, které může vzniknout zejména při manipulaci, přepravě kuchyňské linky a samotné montáži. Folie se odstraní až po finálním a úplném usazení dvířek. Pokud na skříňkách zůstaly zbytky lepidla, snadno je odstraníme silně zředěným saponátovým přípravkem za použití jemného hadříku. Čistíme jemným a nenásilným krouživým pohybem.
Dvířka, která mají povrchovou úpravu „patina“, fólii nemívají. Pokud budeme s dvířky manipulovat opravdu opatrně, zabráníme poškození a poškrábání. Povrchová úprava „patina“ má vysoký podíl ruční práce, proto musíme dbát na velmi jemné zacházení. Dvířka čistíme pouze jemným hadříkem, namočeným v teplé vodě s přídavkem saponátu. Zapovězena jsou všechna ředidla, rozpouštědla, písky i odlakovače! Na povrch netlačíme, ale pouze jemnými krouživými pohyby omýváme.
kuchyně na míru DIZ
Zdroj: Dům Interiérového zařízení DIZ

Ani na jeden z povrchů – kuchyňské linky ve vysokém lesku i na kuchyně v povrchové úpravě „patina“ nepoužíváme drátěnku, hrubou houbičku nebo jiný drsný materiál. Pokud se budete držet těchto rad, bude Vaše kuchyně ve vysokém lesku krásná a zářivá dlouhá léta.

Kategorie: Interiér, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce