Krycí plachty pro venkovní bazény

Samozřejmě, že si asi léto neumíme představit bez koupání a vodních radovánek. Venkovní bazény se tak stávají častějším doplňkem každého rodinného domu. Určitě to ale neznamená, že když si pořídíme bazén a napustíme ho vodou, že se už prakticky o nic nemusíme starat. Omyl! je třeba dbát na čistotu vody, abychom si vodní dovádění s děti a svými blízkými náležitě užili.

Plachy jako spolehlivé a rychlé řešení

Mnoho majitelů venkovních bazénů řeší problém, jak dobře, levně a hlavně spolehlivě zakrytovat bazén. Nabízí se například pevné zastřešení, které může být pojezdové a je většinou zhotoveno z polykarbonátu. Tady se ale cena pohybuje poněkud vysoko a montáž také není za hodinu. Jako vhodnou alternativu můžeme nabídnou kvalitní krycí plachty na bazén, které se mnohým osvědčily a mají několik výhod, které určitě stojí za to zviditelnit.

V čem spočívají výhody bazénových plachet

Ve srovnání s pojezdovým, pevným zastřešením je krycí plachta na bazén daleko levnější, což investora bude zajímat asi nejvíce. Také je zde snadná manipulace s plachtou, která nepředstavuje tak složitou práci, jako pojezdové zastřešení. Ovšem za hlavní výhodu bazénových plachet považujeme její ochranu před nečistotami, které by se do vody dostali. Určitě to bude pro nás velmi výhodné, protože není nic horšího než každé slunné ráno čistit pomocí sítka vodní hladinu od hmyzu a jiných nečistot. Zdůraznit bychom také mohli úsporu bazénové chemie. Vzhledem k tomu, že díky krycím plachtám dochází ke snížení odpařování vody, není potřeba používat bazénovou chemii tak často. Ušetříme tak peníze za její neustálé pořizování.

Spolehlivé a bezpečné řešení

Krycí plachty na bazén ale mohou také plnit funkci bezpečnostní, kdy je používáme zejména v podzimním a zimním období. V tomto období se významně zvyšuje riziko pádu do prázdného bazénu, takže díky těmto plachtám nemusíme mít strach o děti i naše domácí mazlíčky. Samozřejmě také tyto plachty bazén chrání před nečistotami. Jsou vyrobeny z velice pevného materiálu, vyztužené ocelovými lanky nebo pružinami. Velikost plachty je vždy o 40 cm větší na každé straně bazénu, pro lepší uchycení plachty a její napnutí.

Solární plachty

Pojem solární plachta pro bazén představuje snadno použitelný ochranný kryt s bublinami,jenž je vyrobený z extrudovaného polyethylenu. Bubliny ohřívají vodu na principu čočky, čímž se snižují náklady na vytápění. Díky solární plachtě tedy dochází k ohřevu vody v bazénu, ale nemůžeme zase očekávat doslova termální lázně, ovšem sluneční paprsky udělají opravdu hodně práce.Tato solární plachta rovněž zabraňuje odpařování vody a snižuje náklady na chemické prostředky pro úpravu vody. Tento typ krytu se používá pro venkovní bazény pouze v letním období, lze ji ale samozřejmě použít i po celý rok v uzavřených bazénech.

Doplňky, bez kterých se neobejdeme

Určitě bychom měli věnovat pozornost i doplňkům, které nám ušetří práci, ale jsou také nezbytné pro provoz. Jde zejména o kotvící kolíky pro správné napnutí plachty, napínací gumy, různě veliká odtoková sítka, ale v poslední době i kvalitní navijáky na plachtu. Ty nám usnadní navíjení plachty, ale i její rozvin.

Kategorie: Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce