Jak správně usadit nadzemní bazény a pečovat o ně?

Nadzemní bazény jsou na našem trhu nejvyužívanějším a nejoblíbenějším druhem bazénů. Využívají se u rodinných domů, chat nebo u příměstských zahrádek. Mají nejnižší pořizovací náklady a ani nároky na přípravu terénu nejsou tak složité, jako u ostatních druhů. V následujícím článku se dozvíte vše o tom, jak jej správně usadit a pečovat o něj.

bazeny

Usazení je velmi důležité

Usazení nadzemního bazénu je velmi podstatné, ačkoli si to mnoho vlastníků ani neuvědomuje. Správné usazení je prvním předpokladem k bezproblémovému chodu a pohodlnému koupání. A nezáleží na tom, zda máte nafukovací bazény, plastové, plechové nebo jiné. Bazény vždy musí být usazeny na rovné a hladké ploše. Pokud na trávě, tak ta musí být bez drnů a bez kamenů. Celá plocha na usazení by měla být hladká, aby nedošlo k protržení folie. Usazení na trávě, štěrku, asfaltu nebo jakékoli směsi obsahující naftu není vhodné. Ideální je vytvoření roviny, kterou raději ještě zasypete tenkou vrstvou jemného písku. Staré koberce nebo neoriginální látky nevyužívejte, protože by mohly rychle podléhat hnilobě. Ideální volbou jsou originální podložky.

Zakoupení a napojení příslušenství

Většina prodejců nadzemních bazénů vám k vybraným modelům samozřejmě nabídne i vhodné a odpovídající příslušenství. Mezi to nejdůležitější patří filtrace. Filtrace pro bazény mohou být pískové nebo kartušové. Vybírají se základě velikosti vašeho bazénu. Důležitý je jejich výkon a zejména to, kolik m3 jsou schopné přefiltrovat. Pro menší rozměry a objemy je dostačující kartušové modely. Ty mají také nižší pořizovací náklady. Pro větší rozměry je ale vhodné vybrat některou z pískových filtrací. Stačí je napojit na skimmer, který by měl být součástí všech bazénů.

Vysavače, klimatizace a plachty

Právě tyto druhy příslušenství jsou celkově nejvyužívanější. Vodní vysavače jsou velmi důležité pro udržení čistého dna a tím zabraňujete rozvoji a šíření bakterií. Klimatizace zase dokáží zvyšovat teplotu vody a tím prodlužovat koupací sezónu. Klimatizace mohou být solární nebo teplovzdušné. Důležitá je i správná plachta. Plachty na trhu jsou nabízeny ve dvou základních druzích. Tím prvním jsou klasické zakrývací plachty, které brání padání nečistot, dešťové vody a nedovolí odpařování. Druhým typem plachet jsou solární plachty, které dokáží také vodu ohřívat a v noci zabraňují tepelným ztrátám. Nedají se ale využít na zazimování bazénu.

Ještě bazénovou chemii

Nejdůležitějšími prostředky při samotné péči o bazénovou vodu jsou přípravky bazénové chemie. Právě ty určují, zda je voda průzračná a křišťálově čistá, nebo zakalená, a dokonce zelená. Bazény i příslušenství k nim je vždy vhodné vybírat u specializovaných prodejců. Ti vám kromě komplexního a kvalitního sortimentu i příslušenství vždy nabídnou i možnost servisu a dalších služeb. Mezi největší prodejce bazénů a příslušenství na našem trhu se řadí bazény Marimex.cz. Jedná se o dlouhodobě stabilní společnost, která si na našem trhu vybudovala silnou pozici.

Kategorie: Exteriér a zahrada, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce