Jak správně refinancovat hypotéku

Blíží se konec výhodné fixace úrokové sazby hypotečního úvěru na vámi zakoupenou nemovitost? V takovém případě je dobré se poohlédnout po refinancování hypotéky, jelikož máte opravdu velkou šanci získat mnohem výhodnější úrok. Bankovní instituce se aktuálně doslova předhánějí o koncového zákazníka, proto je výhodnější nespěchat a prověřit se více konkurenčních nabídek a vybrat si tu nejlepší. V této oblasti se nevyplatí sázet na vlastní paměť, nesmíte totiž na nic zapomenout a využít této služby ve správný moment. Jen tak si zajistíte výhodnou úrokovou sazbu na pohodlně splácení vašeho hypotečního úvěru.

4 měsíce před koncem fixace hypotéky

Jakmile se dostanete do čtyř měsíčního období konce fixace, zpozorněte. Je velmi pravděpodobné, že vám konkurenční instituce nabídnou refinancování hypotéky za účelem snížení úrokové sazby. K tomuto refinancování budete potřebovat dva platné doklady totožnosti.

Také původní smlouvu hypotečního úvěru a příslušnou zástavní smlouvu. Výpis z katastru nemovitostí, potvrzení o příjmu, nabývací titul k nemovitosti, číslo účtu. Nechte si nabídky předložit a s tou nejlepší zajděte ke své bance, kde jim návrh na refinancování předložte. Nezapomeňte se také zeptat na případné poplatky spojené s touto službou.

Konfrontace své banky

Svou banku požádejte 3 měsíce před skončením fixního období o návrh nové úrokové sazby. Je pravda, že vám návrh zašle sama, ale může to být třeba 14 dní před skončením fixace a to už si refinancování nestačíte sjednat. Také si vyžádejte potvrzení o zůstatku úvěru, bez kterého nebudete moci oslovit konkurenční banky.

Do dvou měsíců před ukončením fixace úrokové sazby mějte již vybranou svou nejvýhodnější nabídku a neprodleně ji zaneste do své banky, kde vám mohou poskytnout ještě výhodnější protinabídku. Využijte tohoto konkurenčního souboje ve svůj prospěch. Nebo také využijte online kalkulačky hypotéky a sjednejte si výhodnější nabídku bez nutnosti návštěvy jakékoliv instituce.

Kategorie: Finance, peníze, půjčky

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce