Jak používat pilové pásy

Pilové pásy jsou určeny do strojních pásových pil. Jejich využití je velmi rozmanité. Především jsou určeny k řezání tvrdých materiálů, jako jsou kovy, dřevo, plasty a další. Při používání pásové pily je nutné vždy zvolit vhodný pilový pás. Existuje také několik zásad, kterými se člověk při používání pásových pil s pilovými pásy musí řídit.

jak-pouzivat-pilove-pasy

Kontrola pilového pásu před každým použitím

Pilové pásy mají omezenou životnost. Přestože se dnes dají pořídit takové produkty, které jsou velmi odolné vůči poškození, zejména vylamování zubů, je potřeba neustále hlídat kvalitu pilového pásu. Jedině tak má pracující jistotu, že řezy na tvrdých materiálech budou provedeny důkladně a přesně.
Před manipulací s pásovou pilou je především potřeba zkontrolovat, zda je pilový pás dobře uchycen. Je tím myšlena zejména jeho správná poloha a dostatečně vypnutí. Pakliže není pilový pás dobře vypnutý, pak dochází k nežádoucím vibracím během provozu pásové pily, což ve výsledku znamenaná nekvalitní provedení řezů. Pro správný chod pásové pily a pilového pásu je dále nezbytné to, aby řezaný materiál byl dokonale čistý. Často se zapomíná na nečistoty, jako jsou písek či jiné částice.
Takovéto nečistoty mohou snadno způsobit rychlé opotřebování pilového pásu, řezy pak navíc nejsou rovné a dostatečně hladké. Před tím, nežli je pilový pás uveden do chodu v pásové pile, je vhodné řezaný materiál očistit, a to například brusným papírem nebo pomocí ocelového kartáče.


Použití nového pilového pásu

Pakliže do pásové pily vkládáme zcela nový pilový pás na kov či jiný materiál, je dobré nechat pásovou pilu běžet chvilku naprázdno tak, aby se zuby lehce obrousily. V neposlední řadě kontrolujme také tlak, který je na pilový pás vyvíjen, příliš velký tlak může rovněž způsobit jeho rychlé opotřebení.

Kategorie: Exteriér a zahrada, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce