Jak postavit bazén

Léto je už přede dveřmi: Co tak si postavit vlastní bazén? Přichází sezóna bazénů, postavit si jeden v zahradě? I tento rok se prý podle předpovědí můžeme připravit na pořádně horké týdny. Malé ochlazení vám proto přijde jistě vhod. Někdy se vám nechce jít ani jen ven ze zahrady a nejraději byste preleňošili celý den v pohodlí domova. Ledaže tam si nevíte najít tu správnou oázu klidu, kde byste se zchladily a zároveň zapomněli na všechny starosti. Jednou z možností je i pořízení si vlastního bazénu, který vám ihned pomůže vyřešit toto dilema.
 


 

Levné řešení

Většina z vás zřejmě tento návrh ihned zavrhne, protože se budou obávat velkých nákladů. Každý si však může přizpůsobit řešení podle vlastních možností. Pokud nemáte větší finanční hotovost, nemusíte stavět hned velké bazény na stálo. Dnes už máte k dispozici mnoho možností, pomocí kterých si takto zpříjemněte letní dny. Tou nejlevnější jsou nafukovací bazény, které jsou vytvořeny z pevnějšího materiálu, takže se nemusíte obávat dětských napodobenin, které snadno ztratí svou hlavní funkci.
 
Nebude vás to stát hodně, postačí vám to aspoň na sedací koupele, které vás ochladí v horké dny a pokud máte ještě menší děti, ty si mohou i trošku zaplavat. Další možností jsou opět dočasné bazény, které se dají skládat a rozkládat, ale jsou zkonstruovány z pevnějšího materiálu. Nemusíte se pak obávat krátké životnosti a zároveň bude jejich výhodou to, že na podzim mohou zmizet ze dvora a vy máte volné prostranství na jiné aktivity. No a když je peněz dostatek, nechte si vystavět klasický bazén, jehož tvar a velikost přizpůsobíte i možnostem vaší zahrady.
 

Ušetříte na vstupním

Když ještě stále nejste pevně rozhodnuto, představte si to šetření nákladů. I když budete muset jednorázově investovat více, v konečném důsledku to může mít velmi rychlou návratnost. Zejména pokud jezdíte s rodinou na koupaliště velmi často a máte rádi plavání, určitě se vám vyplatí i dražší verze. To, co byste dávali na vstupní, se vám snadno rychle vrátí zpět.
K tomu nezapomeňte připočíst i náklady na dopravu k tomu místu, ale i plno drobností, které minete během dne. Osvěžení a jídlo, které si vezmete z kuchyně, vás jistě vyjde levněji než pochoutky na koupališti. No a nepochybně je tu ještě i šetření vrámci času. Večer po práci by se vám už nechtělo utíkat někde k bazénu a takto si doma jen rychle převléknete plavky, posedíte v příjemné vodě a můžete se vrátit k domácím povinnostem.
 

Výhody a nevýhody

Jednoznačnou výhodou ve prospěch domácích bazénů je zdravotní hledisko. I když už na koupalištích mimořádně dbají na to, aby vše splňovalo nejvyšší hygienické požadavky, i tak se často stávají různé nepříjemnosti, které vám zkomplikují život.
 
Někdy také nemusíte mít chuť být mezi tolika lidmi a budete rádi, že si můžete jen v tichu domácího prostředí poležet u vody. Zároveň tam nikdy nebude příliš plno a vždy si najdete dostatek místa pro sebe. Nevýhodou domácích bazénů je však náročná údržba. Pokud nemáte přirozenou cirkulaci vody, musíte počítat s častým čištěním. Hygienu musíte dodržovat iv tomto případě, protože z okolí se vám do vody zanese hodně nečistot. Nezapomínejte nikdy ani na stříšku nebo plachtu, kterými budete zakrývat plovací plochu. Jinak se můžete před plaváním zahrát nejprve na rybáře přírodních odpadků. S tím se spojuje i dohadování o tom, kdo a kdy se bude starat o bazén, v opačném případě může nevyužitý stát v zahradě celé léto, protože nikomu se nebude chtít pustit do jeho čištění a znovuprevádzkovania.
 

Myslete na tyto detaily

Pokud máte menší zahradu, jistě se vám raději vyplatí rozkládací bazén. Kdykoliv to bude nezbytné, můžete jej opět složit a vytvořit tak prostor pro nějakou oslavu nebo parkování v případě větší návštěvy. Při trvalých bazénech si velmi dobře promyslete místo, kde ho necháte vybudovat. Zohledněte to, aby do něj nebylo vidět od sousedů, ani z ulice, jinak se v něm nebudete cítit příjemně a bude vám zbytečný.
 
Také sledujte i polohu slunce. Nejvhodnější je, pokud vám ráno příjemně ohřeje vodu a odpoledne se už můžete vykoupat v částečném stínu. Když si časem dokoupíte i vyhřívání vody, bazén bude funkční i během podzimu, když budete ještě teplota vzduchu příjemná, ale vodu nebude vědět dostatečně ohřát.

Kategorie: Exteriér a zahrada, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce