Jak najít a udržet dobrého obchodního zástupce?

Bez kvalitního obchodního zastoupení se neobejde téměř žádná firma. Jenže najít takového „obchoďáka“, který bude zajišťovat neustálý přísun zakázek a svou práci bude odvádět zcela profesionálně, to není jen tak. Obchodní zastupování je v současné době jednou z nejvyhledávanějších profesí, protože v očích mnoha lidí vypadá jednoduše. A tak se stává, že ji vykonávají i ti, kteří pro ni nemají žádné předpoklady. Takový obchodní zástupce by však pro vaši firmu znamenal jen náklady. Kde tedy najít toho nejlepšího?

Využijte služeb portálu Zoldaci.cz

Zoldaci_cz
Velmi jednoduchou možnost představuje slibně se rozvíjející web Zoldaci.cz. Nabízí prostor pro obchodní zástupce a ty, kteří je potřebují. Působnost je celorepubliková a stejně rozsáhlé je i spektrum oborů. Denně aktualizovaná databáze zahrnuje nabídky od obchodních zástupců s mnohaletou praxí, tak i těch, kteří na své velké příležitosti teprve čekají. Na pár kliknutí tak můžete svůj obchodní tým rozšířit o další členy a tak své služby nebo produkt dostat i do dalších koutů republiky. Využíváním portálu Žoldáci.cz ušetříte spoustu času. Vyplníte formulář, upřesníte požadavky, případně popíšete detaily spolupráce a po odeslání se tato vaše poptávka dostane hromadně ke všem vyhovujícím kandidátům.

Tipy pro udržení obchodního zástupce

Pokud se u vás obchodní zástupce osvědčí, je vhodné hledat způsoby, jak jej motivovat a tak udržet právě u vás. Je-li schopný, setkává se s nejrůznějšími nabídkami téměř denně a tak může být jen otázkou času, kdy ho získá někdo jiný. Pokud mu však ve vaší firmě vytvoříte příhodné podmínky, nebude mít chuť ani důvody začínat spolupráci jinde.

Určitě ho nenechte ustrnout ve stereotypu a v zaběhlých kolejích. Nabízejte mu neustále nové výzvy, motivujte ho. Posouvejte hranice výkonosti, ale samozřejmě také odměn. Obchodní zástupce musí mít potřebu rozvoje a pocit, že je neustále na čem pracovat a hlavně – že je kam se pohnout a že si může v mnohých ohledech svou vlastní pílí polepšit.

Skvělým tipem jsou i školení, semináře, kurzy a workshopy. Dobrý obchoďák se chce ve svých dovednostech zdokonalovat, podporujte ho v jeho snaze, ve finále z nově získaných poznatků budete těžit vy. Případně se osvědčilo vytvořit systém mentoringu, kdy ti nejzkušenější v týmu budou vést a zaučovat nově příchozí. Dáte tak jejich práci a snaze zcela nový rozměr a potřebné know-how zůstane na domácí půdě.

Uvědomte si, že obchodní zástupce je tím, kdo je v úzkém kontaktu s vašimi obchodními partnery a zákazníky. Zná tak jejich potřeby a přání. Zkuste toho využít a zapojit jej třeba do marketingových procesů. V tomto ohledu jsou výborným tipem vlastní přednášky, které nejenže utuží jejich pocit naplnění ze zapojení do chodu firmy, ale také se postarají o šíření dobrého jména vaší společnosti.

Kategorie: Finance, peníze, půjčky

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce