Jak na pronájem bytu

Máte volný byt? Rádi byste jej zpeněžili? Nevíte, jak jej co nejlépe pronajmout? Na co si dát pozor? Čeho se vyvarovat?

Pronájem bytu může být velmi zajímavým finančním příspěvkem do rodinného rozpočtu. Máte-li byt po babičce nebo volný byt po svatbě, nemusíte jej hned prodávat, zvažte nejprve možnost pronajmutí jiné osobě. Zájem o pronájem je u nás tradičně velmi vysoký, zejména ve větších městech jako je Praha nebo Brno. Než začnete hledat nájemníka, měli bystě především zvážit, zda chcete byt pronajímat na vlastní pěst nebo s pomocí realitního kanceláře. V prvém případě půjde do kapsy celý nájem pouze vám, ale budete mít více věcí k obstarání. Musíte tak zařídit inzerci, prohlídky bytu i právní záležitosti včetně zajištění nájemní smlouvy a podobně. Tyto náležitosti je však vždy vhodné řešit s advokátem. Připravte se také, že vhodného nájemce nemusíte nalézt hned. A jak naopak pronajímat přes realitku? Pokud hledáte prenajom 1 izbovy byt bratislava, tak ceny za pronájem 1 pokojového bytu pohybují od 300 – 550 EUR. Doporučujeme také navštívit stránky zaměřené na pronájem nebo podnájem bytů v Bratislavě pronajem-bratislava.eu.
 


 

Pronájem přes realitní kancelář

Pronájem přes realitní kancelář je rozhodně pohodlnější, ale něco vás to bude také stát. Agenti realitní kanceláře však mají bohaté zkušenosti, mají v zásobě řadu hledajících nájemců, vědí, jak vysoký nájem zvolit a velmi rychle zařídí všechnu potřebnou administrativu. Ve výsledku tak mohou nalézt vhodného nájemce mnohem rychleji a ještě na tom můžete vydělat. Jak však poznat spolehlivou realitní kancelář a zkušeného makléře? Seriózní realitní agent by měl celý pronájem zařídit sám doslova od A do Z. Nejprve osobně přijde, prohlédne si byt, vše nafotí a zařadí byt do inzerce realitní kanceláře.

Dále vám bud nápomocen při stanovení ceny a osloví zájemce z vlastní databáze klientů, případně začne byt nabízet na trhu. Poté vybere vhodného kandidáta a zařídí všechny právní náležitosti. Cena za tyto služby může dosahovat výše jednoho až tří nájmů. Měla by však obsahovat inzerci a právní služby včetně vypracování nájemní smlouvy.

Kategorie: Byt, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce