Jak na chytré stínění?

Stínící technika je velmi důležitým prvkem každého objektu. Venkovní žaluzie jednoznačně patří k nejefektivnějším a nejoblíbenějším stínícím systémům, především díky svým komfortním vlastnostem.

venkovni-zaluzie-0x

Výborné řešení

Obzvláště v letních měsících jsou horké a ostré sluneční paprsky, které pronikají skrz okna, přímo nesnesitelné. Velmi nepříjemné jsou však i v zimě. Zatímco někdo se při ochraně před nimi spokojí se zataženými závěsy, ti chytřejší se snaží využít co nejefektivnější řešení. Těžko říct, která možnost je správně a vždy záleží na náročnosti a požadavcích každého člověka. Venkovní žaluzie ale nepřinášejí pouze stín, ale také řadu výhod.

Efektivita stínění a ochrany před slunečními paprsky je mnohem větší než u vnitřních žaluzií, neboť ty předokenní brání přímému dopadu světla na sklo a tím i přehřívání interiéru. Dokáží pochytat až 85% slunečního záření. Navíc mohou být zatažené i při otevřených oknech a umožnit tak kombinaci stínění a propouštění čerstvého vzduchu. V horkých dnech vám tak ušetří peníze za pořízení a provoz klimatizace.

Oproti venkovním roletám mají také tu výhodu, že můžete regulovat intenzitu světla, které proniká dovnitř. Kromě pohybu nahoru a dolu jde také lamely naklánět do různých úhlů. Rolety jdou pouze stahovat a vytahovat nahoru a dolů. Ovládání žaluzií je velice komfortní. Činit tak můžete ručně, nebo dálkovým ovládáním, které vám přinese opravdové pohodlí. V neposlední řadě tvoří tento typ stínění velmi pěkný a moderní vzhled celého objektu.

Z čeho jsou a jak jsou odolné?

Někoho možná může trápit otázka, zda dokáží předokenní žaluzie odolat všem nepříznivým vlivům počasí. Vzhledem k tomu, že vše je vyrobeno z velmi kvalitních a vysoce odolných materiálů, tak jistě ano. Lamely jsou vyrobeny z hliníku, který je velmi tvarově stabilní. Nosník je vyroben z ocelového profilu, který je navíc pozinkovaný. Profily jsou s eloxovaného hliníku.

Pro ochranu proti větru je k dostání kryt na vytažené žaluzie, který je vyroben z lakovaného hliníkového plechu. Vzhledem k tomu, že vodící šňůry jsou vystavovány extrémním klimatickým podmínkám, kdy jsou v zimě pod vlivem velkých mrazů a v létě zase až extrémních teplot, i ty musejí být vytvořeny z velmi odolného materiálu. Tím je terylen, často doplněný o kevlarová vlákna a jsou tepelně fixované, aby se nemohly horkem měnit.

Instalace takovýchto žaluzií může proběhnout již během stavby domu, nebo až později. Není nijak náročná a lze ji provést v podstatě do jakéhokoliv okna. Záleží pouze na tvaru a velikosti otvoru. Lamely mohou být různé šíře, většinou od 5 do 9 cm, a také v mnoha barvách. Těch je opravdu široká škála. Tento moderní způsob stínění je nejen velice účinný, ale také velmi dobře vypadá.

Kategorie: Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce