Jak jsme hledali pronájem bytu v Praze 6

Když Petr získal místo v Praze 6, věděla jsem, že to nejtěžší nás teprve čeká. Najít pěkný byt, to není jen tak. Ani jsme nevěděli, kde začít. Řekli jsme si, že vsadíme na osvědčené, a začali trávit každou volnou chvíli nad inzeráty v novinách. Nabídek na pronájem bytu zde bylo vcelku dost, jenže spousta z nich už neaktuálních. Mnohokrát se nám stalo, že jsme volali na uvedené číslo a chtěli domluvit prohlídku a na druhé straně nám div nebylo vynadáno, že byt už je obsazený. Jak kdybychom to mohli vědět. Ačkoliv jsme se nechtěli nechat odrazovat, přeci jen termín stěhování se neúprosně blížil, takže nervozita lehce stoupala. Zbývalo pár týdnů a my jsme stále byli bez bytu. Petr dokonce zvažoval, že se vysněné práce vzdá, než abychom se zbytečně trápili.

Poté jsme na doporučení známých začali projíždět inzeráty na internetu. Nabídek zde bylo podstatně více a u spousty z nich také fotky, takže jsme už od začátku viděli, zda má cenu absolvovat prohlídku, nebo nikoliv. Nebyli jsme nijak nároční, chtěli jsme pouze, aby se jednalo o udržovaný a světlý byt, pokud možno s balkónem. Když už jsme konečně narazili na něco, co se nám líbilo, bohužel to byl prodej bytu a ne pronájem, nebo by to žádalo investice, na které jsme ale nebyli připraveni. Zkrátka nedařilo se nám a pomalu jsme se smiřovali s tím, že budeme muset udělat nějaké ústupky.

Ale říká se, že kdo si počká, ten se dočká. A tak se i stalo. Zrovna jsme se vraceli z jedné prohlídky, když jsme prošli kolem pobočky realitky RemaxNova na Praze 6 vid. www.remaxnova.cz. Petr byl dost skeptický, ale i tak jsem ho přemluvila, abychom se šli dovnitř alespoň zeptat, vždyť „za to nic nedáme“. Byli jsme vcelku mile překvapeni. Ujala se nás sympatická paní, na kterou jsme překotně vyhrkli, co chceme a nechceme. Divím se, že se v našem vyprávění vůbec dokázala zorientovat. Rozloučili jsme se s tím, že nás bude kontaktovat, když pro nás najde něco vhodného. Ozvala se hned druhý den ráno a měla pro nás připravené dokonce tři byty, které papírově zcela odpovídaly našim požadavkům. Nadšeně jsme chtěli co nejdříve domluvit prohlídky. Nebylo to až tak snadné, protože majitelé byli k dispozici v rozdílné dny. Ale my jsme si nemohli dovolit jet opakovaně a třeba zbytečně přes půlku republiky. Paní makléřka nám nakonec vyšla vstříc a domluvila návštěvu všech tří bytů v jeden den.

Pro nás však vznikl další problém, ovšem daleko příjemnější než všechny dosavadní – absolutně jsme nevěděli, který byt zvolit. Všechny byly super, odpovídali velikostně i lokalitou. Nakonec jsme se rozhodli pouze podle nasměrování balkónu, ze kterého budeme koukat do parku. Kdybych věděla, že si ušetříme tolik nervů a času, obrátila bych se na realitku hned. Teď už jsme v pohodě a já už se nemůžu dočkat, až budu náš nový byt zařizovat.

Kategorie: Realitní kanceláře, Reality

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce