Jak dokonale vyčistit koberec

Koberec slouží nejen jako dekorace do bytu, ale také jako spolehlivá ochrana před poškozením například dřevěné podlahy. Je nutné jej ale také čas od času pořádně vyčistit, protože se v něm usazují nečistoty a bakterie, což není úplně ideální pro lidi trpící alergiemi. Také pokud máme doma domácího mazlíčka, je nutné koberec vyčistit. Jak na to, aby byl koberec zase jako nový si můžeme popsat v následujícím článku.

Skvrny a jiné nehody

Jistě, že se nám může stát, že koberec zašpiníme například rozlitou kávou, červeným vínem nebo jinak. Tady je nejlepší skvrnu co nejdříve odstranit, ale velmi šetrným způsobem, protože by se mohlo stát, že koberec ještě více znehodnotíme a pak nebývá nic jiného než jej vyhodit. Pokud nám nepostačí babské rady, jak se zbavit skvrn na koberci, musíme zavolat na pomoc odborníky. Ti si se skvrnami všeho druhu na koberci jistě poradí. Mnohaleté pracovní zkušenosti jsou v některých případech doslova k nezaplacení.

Údržba a čištění

Každý koberec se musí dobře a pravidelně udržovat, aby nedošlo k jeho rychlému znehodnocení. Má nám přece jen sloužit ještě nějakou dobu. Pouhé luxování ale bohužel nestačí. Je třeba alespoň 3x do roka koberec důkladně a hloubkově vyčistit. Ukládá se v něm spousta bakterií a nečistot, které škodí zejména dětem a alergikům. Používané metody čištění koberců jsou šetrné nejen ke kobercům samotným, ale také k životnímu prostředí, neboť je použito kvalitních čistících prostředků, které nezatěžují životní prostředí. Rozhodně se nedoporučuje provádět čištění koberců svépomocí bez dokonalého odsátí vody. Koberec tak může nejen zatuchnout, ale může dokonce i plesnivět, což je dokonale živná půda pro bakterie a viry a navíc by byl koberec nenávratně znehodnocen a odsouzen na smetiště.
S pomocí profesionální úklidové firmy se čištění koberců nemusíme obávat. Stač si jen vybrat v našem okolí firmu, která nám vyhovuje po všech stránkách a zajistit si termín.

Spolehlivé metody čištění

Metoda suchou cestou se hodí zejména do prostor, které jsou hodně frekventované a není zde možnost klasického mokrého čištění. Tato metoda se také hojně využívá v kancelářích a jiných místnostech ve firmách. Je poměrně jednoduchá, ale její účinnost není tak velká, jako u mokrého čištění.
Čištění mokrou cestou se provádí jako hloubkové čištění, jež odsává veškerou nečistotu a bakterie z koberce. K tomu je potřeba kvalitní a výkonný přístroj na odsátí přebytečné vody. Koberec je sice poté vlhký, ale je dokonale čistý a zbaven všech nečistot, zápachu a bakterií. Pozor také musíme dát na podklad pod kobercem. Pokud máme pod ním dřevěnou podlahu, tato metoda se určitě nedoporučuje. Voda jak známo se moc nekamarádí s vodou a v tomhle případě by mohlo dojít k promočení podlahy a její následné hnilobě.

Kategorie: Interiér

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce