Investice do nemovitosti pro druhé bydlení

Nejen řada Liberečanů, kteří uvažují o pořízení nemovitosti pro druhé bydlení, již svoje uvažování neomezuje pouze na Českou republiku, ale rozhlížejí se i v dalších zemích. Chtějí si dopřávat to nejlepší a zároveň bezpečně investovat. Zimy a sněhu si na severu Čech užijeme více než dost a „víkendový“ domek nebo apartmán u moře proto může být velmi lákavou variantou. Čechy samozřejmě nejvíce lákají nemovitosti Chorvatsko. Zemi dobře znají, jezdí tam pravidelně na dovolenou, větší problém nebývá ani s jazykovou bariérou. Cestu do Chorvatska lze zvládnout vcelku pohodlně autem a apartmán u jaderského pobřeží si tak pořizuje čím dál více Čechů.
 


 
Bylo by ale chybou hledat jen na Jadranu. Pokud si chcete několik týdnů v roce užívat slunce a moře ve vlastní nemovitosti, ale přitom také zajímavě vydělávat, zaměřte svoji pozornost na web Reality Španělsko. Naleznete tam výběr nemovitostí na prodej, které kromě vlastního užívání můžete prostřednictvím specializované agentury dále krátkodobě pronajímat.
 
Španělsko v poslední době utržilo těžký úder v podobě důsledků hospodářské krize, které na zemi dolehly snad nejvíce v Evropě. O zdejší nemovitosti je ale i přesto zájem. Důvodem je výrazné snížení jejich cen. Ty se v předkrizových dobách šplhaly do závratných výšek díky celosvětové poptávce vybuzené již před řadou let britskými důchodci, kteří se sem houfně začali stěhovat na penzi. Druhé bydlení ve Španělsku si ale pořizují lidé nejrůznějšího věku z celého světa. Velkým plusem jsou skvělé klimatické podmínky, díky kterým je možné si moře užívat takřka po celý rok. Lákadlem pro stále více lidí pak jsou také golfová hřiště, kterých je poblíž pobřeží Španělska i ve vnitrozemí velké množství.
 
Ne všichni ale patří mezi teplomilné tvory, někteří si nedovedou představit žádný prodloužený víkend v zimě bez pořádné lyžovačky. Pro ně pak je jsou první volbou nemovitosti Rakousko. I zde hraje roli dobrá dopravní dostupnost – nejbližší rakouská alpská střediska jsou vzdálená přibližně pět až osm hodin jízdy autem. I v případě Rakouska platí, že je Češi povětšinou pro svoji potřebu využívají několik týdnů v roce a následně je dále pronajímají. V mnoha případech ani jiná varianta neexistuje, protože výstavba nemovitostí, které nejsou určené pro využití v rámci terciární sféry je omezená.
 
Pro majitele nemovitostí znamená vlastnictví apartmánu v některém z alpských středisek dovolenou zadarmo a k tomu bonus podobě výnosu na zhruba dvojnásobné úrovni, než kolik by získal při uložení na běžný termínovaný účet v bance.

Kategorie: Magazín bydlení, Reality

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce