Horké trendy v bydlení 2012

Módní diktát se netýká pouze oblékání, ale i bydlení, kde nám designéři doporučují horké novinky a trendy. Pokud jste zvědaví, zda máte byt zařízený podle těch letošních, pak si přijdete na své. Přinášíme vám totiž několik základních pravidel. Do kuchyně patří nerez. V kuchyni vládnou světlé barvy a nesmí chybět nerez. Už se nemusíte držet zažité zásady, že nad pracovní desku patří dlouhatánský řadu skříněk sahajících až po strop. Klidně je můžete vyměnit za širší police, na které vyložíte vše, co zvyknete denně používat.
 


 

 

Jaké barvy letí?

Za základ se považuje bílá, která je dvorním dámou celé palety a rozumí si s každým odstínem. V kurzu jsou také šedá, zelená, hnědá a jejich odstíny a překvapivě se vrací zpět purpurová, lilová či starorůžová, které by měly přimíchat do vašeho bydlení více ženskosti. Velkým trhákem jsou i perleťové odstíny a metalické povrchy.
 

Návrat k přírodě


V těchto hektických časech toužíme ještě více než jindy po vzácné harmonii a pokoji.Dizajnéri to správně vytušili a proto se letos nese ve znamení návratu k přírodě. Neváhejte si proto domů nastěhovat přírodní materiály, jako jsou dřevo, korek, ratan, kámen, odstíny hnědé a zelené a vzory květů, listů či stromů.

Kontrasty jsou nezbytné


Velký důraz se klade na vytváření vyzývavých kontrastů, ať už jde o barvy, nebo různorodé povrchy. Pokud se rozhodnete pro světlé dřevo a zároveň výraznou barvu malby, efektní výsledek je zaručen. No designéři mají na mysli i materiály, proto se vůbec nebojte nakrýt například plastovou židli s dřevěným stolem.

Hlavně kreativní


Ke slovu se dostane i váš tvůrčí potenciál, který rozhodně nebude mít čas usnout na vavřínech! Pusťte se proto do rámování černobílých fotografií a lety vybledlou malbu vystřídejte stále modernější tapetou se vzory listů či květů.

Staré s novým


Už dávno neplatí, že co je nové, to je nejlepší. Konečně dostane prostor i starožitné křesílko z bazaru nebo starodávná židle či komoda. Tento rok je totiž přímo povinností začlenit je do moderně zařízeného interiéru.

Kategorie: Byt, Magazín bydlení

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce