Firmy i úřady musejí mít vyřešené skartování dokumentů

Už několik let ve firmě ukládáte dokumenty do šanonů a skládáte jeden vedle druhého do polic nebo pro ně máte místo ve skříních? Dříve či později budete muset konstatovat, že takhle nemůžete postupovat věčně. Papírových dokumentů přibývá s každou poštou a každým obchodním či jiným případem, který musíte řešit. Řešením může být skartování dokumentů, které už nepotřebujete, a zároveň zákon neukládá jejich další uchování.

Písemnosti si zaslouží skartaci

Každá soukromá firma si dnes musí platit za likvidaci odpadu. To však neznamená, že by v popelnici nebo kontejneru měly končit například staré účetní doklady, podklady pro výběr nového zaměstnance nebo dokonce záznamy ze zdravotních prohlídek. V lepším případě byste případným zvědavcům poskytli informace o fungování vaší společnosti, v horším případě byste přímo porušili zákon a vystavovali se nebezpečí postihu ze strany státu.

Neplatí to samozřejmě jen pro papírové dokumenty. Citlivé údaje mohou být také na elektronických médiích včetně CD, DVD a dříve používaných disket.
Dalším důvodem pro důkladné zvážení, jak nakládat se staršími doklady, je jejich možné zneužití. Pokud například disponujete kartami, které umožňují vstup do nějaké budovy nebo čerpání slev, měli byste je rovněž bezpečně zlikvidovat. Totéž platí pro úřady v případě občanských a řidičských průkazů a dalších dokladů.

Skartování dokumentů je bezpečné

Pokud se rozhodnete čas od času písemnosti a další dokumenty skartovat, najděte si vhodného partnera. Zbaví vás starostí s neustálou obsluhou příslušných kancelářských zařízení, vše si odveze, zlikviduje a následně se postará i o výsledný odpad. Skartace dokumentů s pomocí soukromé firmy, jež se na tuto činnost specializuje, je pohodlné a vy se můžete soustředit na vaši vlastní práci, která vám přináší zisk.

Kategorie: Ostatní

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce