Cené rady architektů při výstavbě domu

moderni-nizkoenergeticky-dum-s-kamennym-obkladem-cestlice
Společnost Master design tvoří tým mladých a nadějných architektů i projektantů působící po celé České republice se specializací na výstavbu luxusních vil a domů. Veškeré návrhy jsou dělány s ohledem na maximální energetickou nenáročnost, design a komfort užívání daných prostorů. Mnoho klientů však dělají stále stejnou chybu dokola. V honbě za vidinou svého domu úplně zapomínají na další náležitosti, bez kterých bude realizace výstavby komplikovaná. Při investici několika desítek milionů je pečlivá příprava na místě, proto si přečtěte o základních radách architektů.

atriovy-dum-s-elegantnimi-krivkami-ostrava-stara-bela-4

Vše začíná výběrem pozemku

Říkáte, že jste na tento krok také zapomněli? Spousty klientů přicházejí s již vybraným pozemkem a následně si kladou své nároky a seznamují architektonický ateliér se svými specifickými požadavky. Může se však stát, že určité komplikace a prozatím neodhalené překážky realizaci dle vašich představ naruší, proto na výběr pozemku klaďte maximální důraz.

Musíte si srovnat základní priority a rozhodnout se, o co máte ve své podstatě zájem. Chybí vám příroda, nebo naopak bezprostřední kontakt s centrem města? Hledáte zázemí pro studium svých dětí nebo pro budování kariéry? Nemůžete vnímat pouze dům, ale také přihlédnout na okolí. Cena pozemku může být lákavá, ale co když je v budoucnu plánovaná výstavba obchvatu nebo přímo přes pozemek vede inženýrská síť, která má své ochranné pásmo?

Regulace a počet pater moderního domu

Již při samotném návrhu je nutné zohlednit případné regulace ze strany obce. Zde sehrává svou roli řada atributů od sklonu střechy až po zastavenou plochu. Jsou to podmínky, s kterými musí architekt ihned od začátku výstavby počítat.

moderni-dum-v-podhorskem-prostredi-bocanovice

Také se musíte rozhodnout, jestli máte zájem o patrový luxusní dům nebo o přízemní. Možná se nacházíte v produktivním věku, ale v pozdějších letech vám výšlap do schodů může dělat problémy. Z tohoto článku je patrné, že výběrem tvaru domu nic nekončí, ale je důležité myslet na vše a vždy se svěřit do rukou odborníků.

logo-architekt

Kategorie: Exteriér a zahrada

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce