Bez kvalitní kancelářské židle do nového bytu prostě ani ránu!

Ať už jde o studentský pokoj nebo pracovnu manažera, určitě se každý z nás shodne na tom, že pohodlí tu rozhodně nesmíme stavět na vedlejší kolej. A pomoci nám k tomu mohou třeba i klasické kancelářské židle, bez kterých by prostě pracovní koutek nebyl tím, čím by měl správně být. Tedy místem, kde se plní úkoly a píší seminárky s lehkostí a v naprostém klidu.

Jak si vlastně vybrat tu pravou kancelářskou židli?

Existuje okřídlené úsloví o tom, že sto lidí rovná se sto chutí. To rozhodně nerozporujeme, ale je zapotřebí si uvědomit, že opravdu špičková kancelářská židle musí splnit některé základní předpoklady. Rozhodně bychom pak neměli vybírat podle ceny, levnější modely totiž nejsou moc ergonomické a cílem výrobce tu není prodat kvalitu – jak už to bývá u mnoha dalších nábytků.
Zdravé sezení v zásadě neexistuje, jde jen o tisíckrát omílaný mýtus. Díky kvalitně zpracované židli lze jen zmírnit dopady každodenního několikahodinového sezení. Hodně práce a špatná židle, to je prostě vražedná kombinace, která vás může dostat nedobrovolně až do lékařské ordinace kvůli poškození meziobratlových plotének. Vhodně vybraná kancelářská židle ale tyto ploténky šetří a v pozitivním slova smyslu tak ovlivňuje vlastně i celou páteř.

Odpovězte si také na naprosto základní otázku. Jak dlouho vlastně budete na židli sedět? Páteř namáhá jakékoliv sezení delší než čtyři hodiny, takže osmihodinová pracovní doba v kanceláři vyžaduje výškově nastavitelné opěradlo a područníky pro větší pohodlí. Pokud budete vsedě trávit více než osm hodin, pak se připravte na nákup modelu s prvotřídní ergonomií. Opěrka hlavy je pro sezení v podstatě nedůležitá, pro všechny, kteří tráví v kanceláři obvyklou dobu, je to spíš zpříjemnění všedního dne. Pokud byste ovšem seděli dvanáct hodin denně, o něčem podobném určitě uvažujte!
Pokud budete hledat inspiraci, mrkněte třeba na Heureku.

Kategorie: Nábytek

Poslat tuto nemovitost příteli!

Kontaktovat prodejce