Betonové podlahy a jejich oprava

Betonové podlahy jsou vhodné pro skladové prostory, výrobní haly, ale můžeme vidět u nás doma nebo i ve společných prostorách bytových domů a sklepech. Tyto podlahy jsou v takových případech velmi namáhány a i ta nejpevnější a nejlepší podlaha se po čase používání znehodnotí. Objeví se nejen praskliny, ale také výmoly a prašnost.

Jak opravit betonovou podlahu

Pokud bychom tedy chtěli betonovou podlahu opravit, její povrch musí být nejdřív dobře očištěn od zbytků staré podlahové krytiny, lepidel, ale i starého betonu a to v případě, že beton je silně poškozen. K opravě takových nedostatků můžeme použít mechanické osekávání pomocí moderních strojů, prach a zbytky betonu odstranit. nesmíme zapomenout, že každá oprava betonové podlahy vyžaduje jiný pracovní postup a tak v případě většího rozsahu škod bychom se měli poradit s odborníky. Každá dobrá rada se určitě hodí a v určitých případech, zejména jestliže jde o těžší formy znehodnocení betonu, bychom raději měli přenechat odborné firmě. Pokud bychom podcenili opravu takové podlahy, ničím si nepomůžeme a budeme opravovat znovu.

Adhézní můstek

V případě oprav betonových podlah nesmíme zapomenout na tzv.adhézní můstek, jde o penetrační nátěr, který zpevňuje podkladový nátěr a ve většině případů je v tekuté podobě. je třeba dbát na to, aby se neředil, neztratí tak své vlastnosti. Při pracování s adhézním můstkem je třeba počítat s tím, že musíme dodržet pracovní postup, dobu schnutí a odpovídající teplotu. Adhézní můstek používáme také v případě, že chceme dokonalý povrch pro lepení obkladů na beton nebo pro lepší přilnavost vyrovnávacích a hydroizolačních hmot.

Praskliny a jiné nedokonalosti betonové podlahy

Jistě s námi budete souhlasit, že asi nejrozšířenějším problémem betonových podlah jsou praskliny v jakémkoliv rozsahu. Pokud chceme betonovou podlahu opravit, je třeba tyto praskliny odstranit. K vyplnění těchto prasklin se používá speciální tmel nebo renovační hmota. taková hmota se připravuje na bázi cementu.
Pokud tedy chceme, aby nám taková betonová podlaha vydržela co nejdéle, musíme zajistit nejen odolnost proti otěru, ale také značnou odolnost proti oděru za mokra i za sucha.

Jaké důvody máme pro opravu

Příčin existuje několik a musíme odhalit všechno včas. V některých případech si musíme uvědomit, že oprava betonové podlahy je jen dočasným řešením.

 • špatná betonová směs – složení a poměr musí být přesně kalkulován, jen tak lze docílit stálé pevnosti betonu
 • špatně provedené přípravné práce
 • nedokončené práce
 • vlhkost, špatná izolace
 • náhlé vystavení mrazu
 • Odborná stavební firma

  K opravě betonové podlahy bychom si měli přivolat profesionální firmu. jejich služby jsou na úrovni a ve svém portfoliu mají vše, co bychom od takové firmy mohli očekávat. Navíc mají jistě mnohaleté zkušenosti a ví, jak svou práci dělat dobře. Ke všem zakázkám přistupují individuálně a jejich práce je rychlá, kvalitní a bez zbytečných komplikací.

  Kategorie: Rekonstrukce

  Poslat tuto nemovitost příteli!

  Kontaktovat prodejce